Her parçada biz varız

Hızlı Geçiş Alt İcon
Hakkımızda

Hakkımızda

Motor AŞİN olarak, dünyaca bilinen 200’den fazla seçkin markanın ve sektörde kazandığımız tecrübe ve bilgi birikimi ile oluşturduğumuz kendi markamız ASPart ürünlerinin toptan satışını gerçekleştiren bir otomotiv satış sonrası şirketiyiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana yol haritamız: “CESARET, FARK, GÜVEN ve KALİTE”.

Şirketimizin temelleri, 1971 yılında Elazığ’da ailemizin rahmetli büyüğü Suphi Aşçı tarafından Aşin Ticaret adı altında şehrin ilk ve tek yedek parça firmasını kurduğunda atıldı. Anadolu’da doğan markamız hızla büyümeye devam etti ve 1976 yılında Elazığ’dan İstanbul’a taşındı. Sektöre perakendecilikle giren Şirketimiz, yeterli tecrübe kazandıktan sonra 1980'lerin başında dış ticarete başladı ve toptancı olarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı. 1981 yılında Motor AŞİN ismini alarak faaliyetlerine devam eden firmamız, 80’li yıllarda özellikle otobüs firmaları için önemli bir yedek parça tedarikçisi haline geldi.

Elazığ’da küçük bir dükkanda başlayan yolculuğumuzda bugün İstanbul’da İkitelli’de yer alan Genel Merkezimiz ve Depomuz, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Samsun olmak üzere 7 şubemiz, 320 kişilik uzman ekibimiz ve 1.5 milyon ürünümüzle, 4 kıtada, 70 ülkede binek otomobillere, hafif ticari araçlara ve ağır iş taşıtlarına yedek parça hizmeti sunuyoruz.

Yarım asırdır attığımız her adımla sektörün gelişimine de destek oluyoruz.

Yaklaşık 100 ülkede binek otomobillere, hafif ticari araçlara ve ağır iş taşıtlarına yedek parça hizmeti veren ve dünyanın en büyük satın alma topluluklarından biri olan Temot International’ın Türkiye’deki iş ortağı TATCOM’un kurucu ortakları arasında yer alıyoruz. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan TATCOM’un aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesiyiz.

Uluslararası iş bağlantılarını güçlendirerek hem sektörümüze hem milli ekonomimize katkı sağlamayı amaçlayan TATCOM, Türkiye genelinde 250 bin metrekare depo alanına, 1200’den fazla çalışana ve 6 bini aşkın müşteriye sahip. Bu güçlü yapısıyla TATCOM, Türkiye’deki bağımsız otomotiv satış sonrası pazarının lideri konumunda.

TATCOM’un bir parçası olarak sektörümüzün nitelikli büyümesine katkı sağlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Müşterilerimiz için değer sunuyoruz

Amacımız sadece ürün veya hizmet satmak değil. Biz, çözüm odaklı bir anlayışla müşterilerimiz için değer sunuyor, birlikte büyüyoruz. Bu doğrultuda benimsediğimiz B4B iş modelimizde çağı yakalayan dijital çözümler de sunuyoruz. Müşterilerimiz B4B portalimize üye olarak, satın almalarını ve takiplerini online olarak da gerçekleştirebiliyor.

NEDEN MOTOR AŞİN ?

Neden Motor Aşin

Yarım asırlık tecrübe

50 yıldır edindiğimiz tecrübe, müşteri odaklı hizmet anlayışımız ve ödün vermediğimiz kalitemizle sektörün önde gelen isimler arasındayız. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da kazandığımız derin sektör bilgimiz ve yetkinliklerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyoruz ve en uygun ürün gamıyla müşteri beklentilerinin üzerinde çözümler sunuyoruz.

Ürün çeşitliliği

Dünyaca bilinen 130’dan fazla seçkin markanın ve kendi geliştirdiğimiz ASPart markamızın 1.5 milyonun üzerindeki ürün çeşidiyle sektörün hızla değişen ihtiyaçlarına cevap veriyoruz, müşterilerimize zengin seçenekler sunuyoruz.

Neden Motor Aşin

Lojistik gücümüz

Bugün 25 araçlık filomuz, “kurumsal öncelikli” olarak çalıştığımız 7 ayrı kargo firması ile Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyoruz. Aynı gün içinde 2.500 teslimat gerçekleştiriyoruz.

Yüksek kalite

Ürün gamımızda yer alan her bir marka küresel pazarda kalitesiyle kendini ispatlamış seçkin markalardır. Kazandığımız yetkinlikle satışa sunduğumuz ASPart markalı ürünlerimiz de yüksek kaliteye sahiptir.

Neden Motor Aşin

B4B

Müşterilerimizle birlikte sürekli gelişmeyi hedefleyen dinamik bir yapıya sahibiz. Günümüzün gerektirdiği teknolojik alt yapıyı ve yenilikleri yakından takip ediyoruz. Değer yaratan B4B platformumuzla, müşterilerimiz istedikleri an, istedikleri yerden bize, ürünlerimize ve sipariş bilgilerine ulaşabilirler.

İnovatif bakış açısı

Değişime açık bir firmayız. İnovatif bakış açımızla sadece kendimizi, ürün ve hizmetlerimizi dönüştürmüyoruz. Aynı zamanda müşterilerimizi, sektörü hatta toplumu dönüştürecek çözümler sunuyoruz.

Neden Motor Aşin

Çözüm odaklı yaklaşım

Müşterilerimizi işimizin merkezine koyan bir firma olarak hedefimiz müşterilerimizin gelişimini desteklemek, birlikte büyümek. Bu da ancak çözüm odaklı bir yaklaşımla mümkün. ASPart markamız da bu yaklaşımımızın bir ürünü.

Sürekli gelişim

Hiçbir şey eskisi gibi değil. Yarın da bugün gibi olmayacak. Hızla değişen bir dünyada bu değişim ve dönüşüme ayak uydurmak kaçınılmaz. Biz ürünlerimizle, şirket kültürümüzle, organizasyonel yapımızla, insan kaynağımızla daima değişim ve dönüşüm içindeyiz.

Neden Motor Aşin

MOTOR AŞİN’İN KURULUŞ HİKAYESİ

Aşin isminin temelinde ailemizin “Aşçı” soyadı yer alıyor. Dede mesleği aşçılık olan ailemiz, soyadını büyüklerinin mesleğinden almış. Rahmetli büyüğümüz, saygı değer büyüğümüz Suphi Bey’in aşçılığı önce Siirt’te, ardından Muş’ta nam salmış. Onun Muş’ta açtığı İmren Lokantası, büryan kebabının dillere destan lezzetiyle olduğu kadar ihtiyaç sahiplerine her gün dağıttığı yemeklerle de anılırmış. Atalarımızdan yadigar “aşımızı bölüşme” geleneğini ailemizin yeni mesleğine de yansıtmak ve otomotiv satış sonrası sektöründe Aşçı ailesinin değerlerini hatırlamak için “AŞ” ve “İN” kelimelerini birleştirerek AŞİN marka adını oluşturduk.

İleri görüşlülüğü ile de tanınan rahmetli büyüğümüz Suphi Bey, Türk otomotiv sanayindeki hızlı gelişimi fark ederek 1971 yılında, ailemize soyadını veren aşçılık mesleğinden oldukça farklı olan otomotiv sektörüne cesaretle girip, bugünkü güçlü Motor Aşin’in temellerini atmış ve ailemizin önünde yepyeni bir yol açan Aşin Ticaret’i kurmuştur. Aşin Ticaret, kurulduğu 1971 yılında Elazığ’daki ilk ve tek yedek parça firmasıdır.

Büyüklerimizin, markamız kurulurken yerleştirdiği “ticari etik ve insana değer” yaklaşımı, o gün bugündür ismimizin güvenle anılmasının ana sebebidir. Çünkü işimiz makinelerle ve araçlarla olsa da önceliğimiz insanların gönlünde yer etmek.